Vegetarian

Napsal Michaells-blog.bloger.cz (») 27. 10. 2016 v kategorii //Food//, přečteno: 1656×
298.jpg

Ahoj všichni!! :)

Miluju tohle období! :) Všude je plno barviček, přijdete domu a máte ošlehané tváře od větříku. Není Vám horko ani zima, všechno se ukládá ke spánku, no prostě krása!! :) Ale teď už dost o podzimním počasí a rovnou k věci :D.

Chci se podělit o svoje rozhodnutí stát se vegetariánem. Ptáte se proč? Shlédla jsem video, kde bylo ukázáno, jak krávy odváží na jatka, obrázky kde prostě ta kravička fakt plakala, ty její vystrašené oči, v ten moment jsem si uvědomila, že nechci jíst něco tak neviného a bezbraného. Návíc jsem stejně z masa neměla nějaký požitek, ba naopak, snědla jsem maso a bylo mi po něm divně. Tak jsem se rozhodla přestat jíst maso a celkem dost laškuji s myšlenkou veganství, na kterou mě přivedla Camie. Jenže mám pocit, že se nedokážu vzdát vajíček a sýrů...:D No každopádně nejdřív postupně. Nechci se nazývat úplně vegetariánem, protože jím ryby.

S myšlenkou vegetariánství jsem si zahrávala už déle, asi tak rok, no a po shlédnutí fotek a videí jsem měla jasno! :)

Je to už asi měsíc a půl co jsem omezila maso a mohu říci, že se cítím mnohem lépe! Nepřipadám si těžká, nafouklá, ba naopak jsem lehká, nemám pocit nafouklého břicha a tak...:D Prostě, cítím se mnohem, mnohem lépe. Tím Vás, ale nechci nabádat abyste byli vegetariáni, každý má svobodné rozhodnutí a každý si rozhoduje sám za sebe.

Reakce?! Když jsem doma poprvé řekla, že nebudu jíst maso, tak to nebylo přijato vůbec dobře. Padly věty typu " Já jsem si myslela, že když už je ti 18, tak bys mohla být rozumná, ale zatím se chováš hůř než v patnácti!", nebo "Tss, to jako proč, jí to úplně každej!"....no prostě věty typu, že jsem se úplně zbláznila a jsem divná, co to zkouším, pohledy, jak kdybych patřila někam do ústavu a byla úplně blbá. Takhle reagovala rodina, ale teď už je to lepší mamka dokonce zvládá udělat spešl toasty bez šunky, když někam jedem...Normálně si vařím sama, ale o víkendu máme společné obědy, kdy vaří mamí a už to tedy přijala a dělá jídlo pro mě. Chvilku jí to trvalo, ale zvládla to! :D No a jak reagovali kamarádi? Skoro nikdo to neví, jen pár osob a ty na mě taky koukaly divně a myslí si o tom buhví co, ale prostě to tak berou a nehrotí to. :) Celkově to prostě ví asi jen 7 lidí (počítám i s rodinou). Nemám potřebu ke každému přijít a hned mu vykládat, že nejim maso atd. Nedělám to proto abych byla zajímavá, ale proto, že mi vadí ho jíst a nechci se podílet na tom, aby kvůli nám zvířata trpěla.

Nejprve jsem to chtěla zkusit jen na měsíc, ale jsem tak spokojená, že maso vysadím asi dlouhodoběji, neříkám, že ho nebudu jíst nikdy, ale zatím nemám tu potřebu. Já vím je to chvilka, ale prostě už za tu chvilku cítím změny a chtěla jsem se o to  podělit. :)

Jen jsem chtěla na závěr říci, že piji protein a ten není vhodný pro vegetariány, ale je mi líto ho vyhodit, takže ho dopiji a pak si koupím speciální.

Mějte se krásně

Vaše Michael xxx

Obrazek: https://www.google.cz/search?q=vegetari%C3%A1nstv%C3%AD&client=firefox-b&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjWy6SI1frPAhUpBMAKHRvDA6cQ_AUICCgB&biw=1024&bih=639#imgrc=G9xJEzV23Ta7jM%3A

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel deset a sedm